Automaty do płukania wkładów w filtrach Hydra włoskiej marki Atlas Filtri to urządzenia, które niemal całkowicie automatyzują prace serwisowe. Dzięki nim, wszystkie czynności możesz zaprogramować odpowiednio wcześniej. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy filtr jest zamontowany w miejscu bez dostępu do zasilania z sieci? Czy to koniec marzeń o bezobsługowym korzystaniu z Twojej Hydry? Na szczęście włoski producent ma na to rozwiązanie.

Efektywna filtracja za pomocą Atlas Filtri Hydra

Filtry samoczyszczące są wyposażone w unikalny system płukania wstecznego bieżącym prądem wody. Dzięki temu nie musisz okręcać klosza, aby opłukać wkład filtracyjny z nagromadzonych zanieczyszczeń mechanicznych. To duża wygoda i świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zminimalizować liczbę czynności serwisowych związanych z filtrowaniem wody w swojej instalacji. Aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z filtrów Hydra producent wprowadził na rynek automaty do płukania wkładów inicjujące okresowe czyszczenie. Pierwsze modele tych urządzeń wymagały podłączenia do prądu. Do teraz! Bowiem na rynku właśnie pojawił się automat na baterie! Poznaj K-Matic.

Odkryj K-Matic i zapomnij o ręcznym odkręcaniu zaworu

Automatyczny zawór spustowy K-Matic jest zasilany bateriami, przy czym posiada też wbudowane zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania (zawór zamyka odpływ). W ten sposób producent zyskał coś bardzo ważnego – wyjątkową prostotę montażu. Za pomocą mosiężnego przyłącza możesz przymocować K-Matic bezpośrednio do klosza filtra z serii Hydra.

Kiedy Twój automat jest już zainstalowany, możesz zaprogramować długość cyklu pojedynczego płukania oraz odstępy pomiędzy poszczególnymi cyklami. Jeśli wkład jest mocno zabrudzony, warto skorzystać z funkcji płukania natychmiastowego.

Kompaktowy rozmiar, zasilanie bateryjne i łatwa obsługa to olbrzymie zalety K-Matic. Kup automat do płukania wkładów i zapomnij o ręcznym serwisowaniu swojego filtra.