Kurs JavaScript z polskiej platformy Strefa Kursów lub zagranicznej Udemy daje możliwość nauki popularnego obecnie języka programowania z wyborem poziomu trudności. To znaczący atut w porównaniu do powszechnie dostępnych kursów w sieci. Zaletą jest również wysoka jakość dźwięku i obrazu prezentowanych streści i możliwości kontaktu z autorem. Oto charakterystyka kursu JavaScript dostępnego na platformie Strefa Kursów i na zagranicznej stronie Udemy.

Kurs JavaScript przez internet krok po kroku

Decydując się na wybór rodzaju poziomu trudności kursu można dopasować naukę do własnych możliwości. To główna zaleta, która powoduje, ze darmowe kursy w sieci na YouTube nie spełniają takich oczekiwań. Ma to znaczenie zarówno dla osób zaawansowanych, które chcą poszerzać swoją wiedzę, jak i dla początkujących, nieznających podstawowych zagadnień. Dzięki uporządkowanej wersji kursu mogą powoli i systematycznie poznawać tajniki najpopularniejszego obecnie języka programowania. Darmowe kursy często nie dają takiej możliwości i dla osób początkujących mogą być w pewnych kwestiach niezrozumiałe.

Strefa Kursów - lista szkoleń z JavaScript

Strefa Kursów oferuje cały szereg szkoleń z zakresu programowania w JavaScript – od podstawowych aż po zaawansowane wraz z pochodnymi zagadnieniami jak jQuery czy Angular

Przykładowe zagadnienia poruszane przez kursy JavaScript

Kurs JavaScript na platformie Strefa Kursów pozwala poznać informacje w zakresie tworzenia relacji stron internetowych, a najważniejsze kwestie jakie obejmuje to:
– Debuger i sposób jego używania;
– Wstawianie skryptów na stronę internetową;
– Typy danych i konserwacja;
– Strict mode, czyli optymalny tryb dla skryptów;
– Zmienne, ich zastosowanie i używanie;
– Operatory i równania z ich zastosowaniem;
– Operacje matematyczne w JavaScript;
– Operacje na tekstach – Strings;
– Instrukcje warunkowe, przebieg skryptu i warunki;
– Pętle – powtórzenia;
– Tworzenie i używanie funkcji;
– Tablice i sposób podejścia do nich oraz tablice iteracyjne.
– Dodatkowe tematy, takie jak: zasięg zmiennych, closures, IIFE;

Udemy - lista kursów z JavaScript

Na platformie Udemy lista kursów związanych z programowaniem w JavaScript jest imponująca – wystarczy rzucić okiem na liczbę dostępnych szkoleń oraz oceny wystawione przez dotychczasowych kursantów

Strefa Kursów czy może Udemy?

Płatna wersja kursu dostępna na polskiej platformie szkoleniowej Strefa Kursów i zagranicznej platformie Udemy pozwala na dokładną i systematyczną naukę wtedy, kiedy ma się na to czas. Nie jest do tego konieczne połączenie z siecią, ponieważ materiały do nauki można pobrać. To znaczna wygoda i możliwość dostosowania trybu nauki do codziennych obowiązków zawodowych. Zaletą jest też jego stała aktualizacja. To istotna kwestia, ponieważ bezpłatne kursy, jakie można znaleźć np. na YouTube mogą zawierać błędy, związane także z brakiem aktualizacji. Tymczasem zagadnienia związane z programowaniem są na tyle zmienne w czasie, że często oferty kursów programowania zawarte na stronach WWW i w social mediach są niewłaściwe. Wiąże się to też z niejasnościami co do konkretnego zakresu danych.

Nie zawsze płatny kurs JavaScript będzie dobrym wyborem

W innych, płatnych wersjach kursów można np. spotkać się z nieścisłościami co do zagadnień, jakie obejmuje kurs. W takiej sytuacji użytkownicy nie wiedzą, za co dokładnie płacą i ile wiedzy uzyskają w efekcie zakupu kursu. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest decyzja o kursie z polskiej platformy Strefa Kursów, gdzie jest dokładnie określone co zawiera kurs i jaki jest jego dokładny koszt.

Planujesz naukę JavaScript od podstaw, czy może chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie? Przeczytaj ten artykuł jeszcze przed wyborem internetowego kursu JavaScript. Moim zdaniem warto.