Osoby, które interesują się podróżami i lubią poznawać świat coraz częściej wspominają o korzystaniu z serwisu Airbnb. To bardzo ciekawy portal, który pośredniczy w wakacyjnym wynajmie domów, mieszkań czy pokojów. Swoich odbiorców przyciąga zróżnicowaną ofertą, ciekawymi opcjami zakwaterowania i całkiem atrakcyjnymi cenami.

Airbnb stanowi ciekawą kontrofertę dla stron internetowych skupiających wokół siebie różnego rodzaju hotele i pensjonaty. W Airbnb gospodarzem może zostać osoba prywatna. Wystarczy mieć lokum w atrakcyjnym miejscu i zapewnić swoim klientom przyzwoite warunki mieszkalne.

Na czym polega Airbnb?

Na Airbnb swoją ofertę mogą ogłaszać osoby chcące wynająć swoją nieruchomość innym osobom. Tworzą oni swój profil, który musi być uzupełniony w zdjęcia lokalu. jest on także dokładnie opisany, biorąc pod uwagę lokalizację oraz wszelkie udogodnienia, jakie dostępne są na miejscu. Użytkownicy, którzy decydują się wynająć dane miejsce, mają możliwość pisania recenzji zaraz po zakończeniu pobytu.

Oficjalny kupon Airbnb

Oficjalny kupon Airbnb – wykorzystaj zniżkę na pierwszą podróż

Daje to możliwość poznania wiarygodnej opinii na temat usług oferowanych przez gospodarza. Serwis pobiera opłatę serwisową za pośrednictwo w wynajmie miejsc. Jest to przeważnie kilka proces od wartości całej transakcji. Mimo to ceny na portalu są bardzo atrakcyjne, a oferta często konkuruje z popularnymi hotelami.

Nocleg na każdą kieszeń

Airbnb oferuje tanie noclegi dla wielbicieli „backpakerskich” wyjazdów, ale także ma w zanadrzu bardzo luksusowe rezydencje. Sprawna wyszukiwarka noclegów pozwala ustalić budżet za noc i filtrować noclegi według kryteriów finansowych. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby oszczędne mogą wynająć pojedynczy pokój (w domu dzielonym z gospodarzem), kawalerkę. Zdarzają się oferty bardziej ekstremalne, które dotyczą na przykład wynajęcia przestrzeni na dachu domu – do celów rozbicia namiotu. W krajach tropikalnych można nawet wynająć bambusowe szałasy. Niski koszt i bliskość natury to coś, co kusi wielu podróżników. Ci, którzy preferują bardziej wyszukane kwatery, z pewnością znajdą coś dla siebie – na portalu dużo jest luksusowych rezydencji, które powstały z myślą o najbardziej wymagających mieszkańcach. Wynająć można nawet domy, które kiedyś należały do słynnych osób.

Sposób na jeszcze większą zniżkę w Airbnb

Aby uzyskać jeszcze korzystniejszą cenę za nocleg, można w internecie poszukać specjalnych zniżek. Najczęściej wykorzystywany kupon Airbnb został skierowany do nowych użytkowników. Wpisując specjalny kod, wynajmujący jest w stanie uzyskać rabat nawet w wysokości 100 złotych za dokonanie pierwszej rezerwacji. Dzięki temu można zyskać jedną gratisową noc w danym miejscu. Portal oferuje także benefity za polecanie swoich usług nowym odbiorcom. Za każdego sprowadzonego nowego klienta oferuje atrakcyjne bonusy w postaci kolejnych kuponów Airbnb. Warto rekomendować znajomym korzystanie z serwisu, ponieważ ma on wiele zalet, jest bezpieczny i ma bardzo bogatą ofertę. Te czynniki z pewnością przyczyniają się do rosnącej popularności portalu dla podróżników.

Pamiętaj, by zawsze rozważnie dokonywać wyboru. Nic na szybko. Nie polecam wynajmować mieszkań, które nie mają żadnej opinii w serwisie Airbnb. Ja patrzę jedynie na takie oferty, które mają co najmniej kilka pozytywnych opinii i brak negatywów.