Liczne perturbacje w najbardziej popularnej wyszukiwarce internetowej zmusiły internautów do modyfikacji strategii promocji w internecie. Kiedyś wystarczyło dodać stronę do kilkudziesięciu katalogów stron by osiągnąć najwyższe pozycje. Obecnie kilkadziesiąt wpisów nie daje kompletnie nic.

Mało tego, i setki wpisów w katalogach stron nie powodują wzrostów. Na całe szczęście najnowsze zmiany algorytmów wyszukiwarek powodują, że trzeba ponownie zwrócić uwagę nie jedynie na samo zdobywanie linków, ale też optymalizację witryny. Wygląda to trochę na powrót do korzeni, choć samo zdobywanie linków wymaga wielokrotnie większych zasobów. Na uwagę wciąż zasługuje przejmowanie domen, czyli coś, co nigdy nie straciło na atrakcyjności.

Wiele osób zastanawia się więc w jaki sposób teraz promować własny biznes pod ważnymi dla siebie frazami. Nie będę tu opisać krok po kroku jakie czynności należy wykonać, ale w kilku słowach na wybranym przykładzie podam kilka wskazówek. Załóżmy, że zależy komuś na haśle nauka jazdy Łódź. Wówczas warto zainwestować w przejmowanie domen związanych z tą tematyką. Na sam początek przydadzą się nawet stare domeny, które nie są związane tematycznie z prawem jazdy czy Łodzią.

Wystarczy postawić na nich kilka serwisów tematycznych. Linkując wspomnianą stronę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie należy jej reklamować jedynie na hasło kursy prawa jazdy Łódź, ale również na frazy pochodne, czyli na przykład tania nauka jazdy Łódź. Można również zastosować linkowanie na samo nauka jazdy oraz słowo Łódź. Tak czy inaczej jedną z ważniejszych spraw jest też rozłożenie czasowe całego linkowania. Dalszy ciąg publikacji niebawem.