Rodzajów filtrów do wody jest wiele, jednak ostatnio coraz silniejszą popularnością charakteryzuje się odwrócona osmoza. Czy to znaczy, że molekularne filtry do wody są najbardziej opłacalne? Czy może warto też zwrócić uwagę na mechaniczne filtry do wody jak Cintropur belgijskiej produkcji?

Obu tych produktów nie można porównywać, gdyż całkowicie inaczej działa odwrócona osmoza niż filtry do wody Cintropur. Różny jest także ich montaż oraz kraj, gdzie są wytwarzane. Prawdę powiedziawszy odnośnie tego ostatniego można dyskutować, ponieważ też któreś molekularne filtry do wody są produkowane w Belgii. Aczkolwiek najbardziej popularna w naszym kraju odwrócona osmoza to produkt z Chin albo Tajwanu. Widać tę różnicę w klasie wykonania, albowiem filtry do wody Cintropur wyróżniają się w porównaniu produktów ze wschodu.

Nie oznacza to, iż odwrócona osmoza jest lewizną, ale jednak rozbieżność klas w jakości widać gołym okiem. Kusząca jak na filtr europejski jest również koszt filtrów do wody Cintropur, ponieważ najsłabszy model to cena poniżej trzystu PLN. Tak więc jeśli interesują Cię porządne mechaniczne filtry do wody do domu jednorodzinnego to stanowczo powinieneś przemyśleć kupno właśnie filtrów Cintropur.