Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. O ile przysłowie prawdziwe, o tyle tego trzeciego jeszcze na rynku nie ma, ale będzie już niebawem, nowy zmiękczacz wody Ecoperla Vita.

Nie czas jednak na recenzję tego nowego urządzenia, przyjdzie na to odpowiednia pora, gdy zmiękczacz ten trafi na półki sklepowe. Dzisiaj skupimy się na dostępnych od niemal dwóch lat urządzeniach. Chodzi tu oczywiście o zmiękczacz wody Denver Plus 30 oraz WaterMark 30. Obydwa są urządzeniami kompaktowymi, czyli jednoczęściowymi zmiękczaczami wody, których wydajność wystarcza nawet na sześcioosobową rodzinę.

Teraz pokrótce chciałbym poruszyć kwestię ceny. Do niedawna zmiękczacze te różniła cena sięgająca nawet tysiąca złotych. Ciężko było usprawiedliwić tak znaczącą rozbieżność cenową. Po zmianie polityki cenowej przez oficjalnego dystrybutora zmiękczacz wody WaterMark 30 można kupić jedynie o 220 złotych drożej niż kosztuje zmiękczacz wody Denver Plus 30, bestseller na naszym rynku. Jeśli o bestsellerach mowa to na przestrzeni ostatniego półrocza to właśnie WaterMark 30 z uwagi na swoją korzystną cenę odniósł największy sukces sprzedażowy.