Zmiękczacze wody stały się ostatnio całkiem popularne, zwłaszcza kompaktowe zmiękczacze wody. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo korzystna cena tego typu urządzeń mimo rosnącej ceny dolara. Ponadto sama eksploatacja nie jest droga, ale do tego dojdziemy.

Wracając do ceny samego urządzenia sprawa wygląda następująco. Zmiękczacz wody Denver Plus 30 będący od półtora roku bestsellerem na polskim rynku kosztuje 2280 PLN i cena obejmuje zarówno sam zmiękczacz wody, mechaniczny filtr do wody włoskiego producenta Atlas Filtri z serii SANIC, kropelkowy tester twardości wody umożliwiający odpowiednią regulację urządzenia, jak i koszt transportu. Zmiękczacz wody WaterMark 30 kosztuje 2499 PLN i adekwatnie jak w przypadku Denvera Plus 30 cena obejmuje też filtr mechaniczny, tester kropelkowy i koszt dostawy. Na polskim rynku już niebawem ma pojawić się zmiękczacz wody Ecoperla Vita, który ma zrewolucjonizować ten rynek. Ma on bowiem zawierać markową głowicę, markową butlę oraz złoże purolite. Znając obecne standardy rynkowe można przypuszczać, że cena w jego przypadku również obejmie mechaniczny filtr do wody, tester kropelkowy i koszt transportu. Natomiast cena samego urządzenia nie została jeszcze określona przez dystrybutora, ma wynosić coś około 3150 PLN. Czy warto dopłacić do tego urządzenia? Podobno warto, ale w tej kwestii wypowiem się dopiero po premierze urządzenia, czyli już niebawem.

Koszt eksploatacji zmiękczacza wody niezależnie od wybranego modelu wynosi około 15 PLN miesięcznie. Więcej na temat kosztów eksploatacji można przeczytać tutaj http://www.cin.org.pl/eksploatacja-zmiekczacza-wody-informacje-wskazowki-koszty/.