Woda produkowana technologią osmozy odwróconej czyli filtrowana poprzez filtry osmotyczne jest aż tak czysta, iż dość często porównywana jest do wody destylowanej. Jednakże to woda lepsza pod kątem smakowym i ilości mikroelementów.

W smaku woda destylowana jest mdła, niesmaczna. Przyczyną jest fakt, iż w chwili gotowania pozbywamy się rozpuszczonego w wodzie tlenu oraz co2, którego nie brakuje w wodzie przepuszczonej przez filtry do wody. Wymienione gazy mają istotny wpływ na smak wody. Przykładem tu może być fakt, że wody górskie szczególnie bogate w tlen, należą do wód miękkich oraz zaliczane są do I klasy czystości. Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do napełniania gazem wód mineralnych w celu polepszenia jej smaku.

Ponadto destylacja wody nie eliminuje wszystkich produktów chlorowania wody. Pewne związki aromatyczne na przykład ropopochodne związki chloru, mające niższy moment wrzenia niż woda, migrują z parą do wody już przefiltrowanej. W taki sposób nie eliminujemy złych dla zdrowia związków. Dlatego właśnie bez wahania można powiedzieć, że odwrócona osmoza gwarantuje wodę smaczniejszą oraz zdrowszą niżeli woda destylowana.