Czym woda destylowana różni się od wody po RO?

Woda produkowana technologią osmozy odwróconej czyli filtrowana poprzez filtry osmotyczne jest aż tak czysta, iż dość często porównywana jest do wody destylowanej. Jednakże to woda lepsza pod kątem smakowym i ilości mikroelementów.

W smaku woda destylowana jest mdła, niesmaczna. Przyczyną jest fakt, iż w chwili gotowania pozbywamy się rozpuszczonego w wodzie tlenu oraz co2, którego nie brakuje w wodzie przepuszczonej przez filtry do wody. Wymienione gazy mają istotny wpływ na smak wody. Przykładem tu może być fakt, że wody górskie szczególnie bogate w tlen, należą do wód miękkich oraz zaliczane są do I klasy czystości. Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do napełniania gazem wód mineralnych w celu polepszenia jej smaku.

Ponadto destylacja wody nie eliminuje wszystkich produktów chlorowania wody. Pewne związki aromatyczne na przykład ropopochodne związki chloru, mające niższy moment wrzenia niż woda, migrują z parą do wody już przefiltrowanej. W taki sposób nie eliminujemy złych dla zdrowia związków. Dlatego właśnie bez wahania można powiedzieć, że odwrócona osmoza gwarantuje wodę smaczniejszą oraz zdrowszą niżeli woda destylowana.