Jak prezentują obecne badania, branża domen internetowych w Polsce rozwija się całkiem szybko. Stąd też postępujące zainteresowanie domenami. W krajach zachodnich jest to branża doskonale prosperująca. Można mnożyć przykłady ludzi osiągających zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedaży domen.

Z pewnością gro osób związanych z domenami w Polsce szuka sposobów odzwierciedlenia osiągnięć domeniarzy ze świata. Oczywiste jest, że największymi dochodami cieszyć można się w przypadku domen słownikowych. Takich, które bezpośrednio wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przejmowanie domen wygasłych.

Domeny spadające mogą być niezmiernie wartościowe. Oczywiście nie zaleca się polegać tu na wyczuciu. Ważne są określone parametry, które świadczą o atrakcyjności konkretnej wygasającej domeny. Tych wskaźników jest dość sporo. Zależnie od zastosowania domeny internetowej istotności nabierają różne z nich.

Gdy polujemy na wygasające domeny z planem używania ich do potrzeb SEO lub dalszej odsprzedaży, musimy precyzyjnie sprawdzać parametry z nimi związane. Żeby dobrze oraz właściwie sprawdzić tyle wskaźników dla dużych ilości domen niezbędne będzie odpowiednie narzędzie. Sprawdzanie bowiem poszczególnych parametrów ręcznie, przeszukując różnego rodzaju narzędzia on-line jest bardzo czasochłonne i trudne.