Jednym z najlepszych sposobów na promocję w necie jest katalogowanie witryn www. Większość osób myśli, iż to metoda reklamy, która w chwili obecnej nie daje żadnych rezultatów, a jeśli już to na pewno nie są to efekty pozytywne. Czy to prawda?

Na pewno katalogowanie stron odbiega teraz od tego, czym zwykło być kilkadziesiąt miesięcy temu. Nie oznacza to jednak, iż jest to zabieg witryn www. Co ważne, mało osób pamięta o tym, iż katalogowanie witryn nie służy tylko wzrostowi pozycji w wyszukiwarkach. To też rewelacyjna forma reklamy mająca bezpośredni wpływ na ilość użytkowników strony internetowej.

Miejmy jednak na uwadze, że podstawową kwestią jest odpowiednio dobrana baza katalogów. Jeżeli ktokolwiek nadal uważa, iż automatyczne katalogowanie stron popularnym programem spowoduje zdobycie porządnych odnośników to jest daleki od prawdy. Przy stosownej liście adresów katalogów witryn oraz pracy manualnej można zdziałać wiele, ponieważ tak naprawdę katalogowanie stron tylko w tej formie przynosi pożądane efekty. Oczywiście nie można ograniczać się jedynie do tej metody promocji, gdyż samo katalogowanie witryn można uznać za efektywny proces wspomagający promocję w sieci.