Internet daje nam dzisiaj nieskończone możliwości. Dzisiaj osoby, które jeszcze nie dawno by w ogóle nie mogły pomyśleć o jakiejś karierze, dzięki przedstawieniu swoich talentów w Internecie rozwinęły skrzydła. Z kolei firmy inwestujące w zaistnienie w tym wirtualnym świecie zawsze odnoszą sukces. Pozostaje jednak pytanie – co trzeba zrobić, aby tak się wybić?

Droższe formy promocji

Zacznijmy od krótkiego opisania kosztowniejszych sposobów promocji w sieci. Zaliczyć tu możemy na pewno porządną stronę internetową, jej pozycjonowanie i SEO, reklamę w Google, na Facebooku i na Google czy też kampanie E- mailowe.

Sprawy związane ze stroną są oczywiście koniecznością, niemniej jednak są dość kosztowne i można czasem je odłożyć nieco na później. Z kolei kiedy pada pytanie, do czego możemy wykorzystać media społecznościowe, to pojawia się jasna odpowiedź, że można tam zamieścić reklamy. Jednak mowa tu o konwencjonalnych banerach, reklamach sponsorowanych itd. Można jednak zrobić coś innego.

Konta na social mediach

Otóż warto wiedzieć, że naprawdę opłaca nam się jako firma, sklep czy nawet osoba prywatna chcąca się czymś pochwalić albo coś wypromować, założyć konto na jak największej ilości kont społecznościowych. Przykładowo jesteśmy firmą zajmującą się restaurowaniem starych mebli. Kilka zdjęć ze starymi meblami w ciekawych aranżacjach na Instagramie, filmik, jak je wykonujemy na YouTube oraz informacje o produktach na Facebooku na pewno pomogą nam zdobyć wielu klientów. A jak do tego dodamy inne media, takie jak Pinterest, Tumblr itd.?

Zarządzanie social mediami

Jednak wiadomo takie prowadzenie wielu kont zajmuje wiele czasu, a my przecież wolimy go spożytkować na rozwój naszej firmy, nowe pomysły itd. Warto zatem przyjrzeć się bliżej programom, które umożliwiają nam prowadzenie właśnie kilku kont naraz. Przede wszystkim wówczas możemy dodać taki sam post w kilka miejsc, nie musząc logować się na dane konta. Ma to swoje dwie główne zalety. Przede wszystkim zyskujemy wiele czasu, bo nie musimy wchodzić na każde konto. A ponadto nie wchodząc na konta, zyskujemy jeszcze więcej czasu, bo nie zaczynamy przeglądać zdjęć znajomych czy głupich filmików.

Oczywiście należy także dodać, że programy te mają swoje możliwości prowadzenia statystyk – które posty były najbardziej lubiane, które oglądane przez największą ilość znajomych, ile postów pojawiło się jakiego dnia. Dzięki temu uda nam się spersonalizować nie tylko naszą kampanię reklamową, ale także produkty.

Stackposts jako ciekawa alternatywa

Warto jeszcze na koniec krótko wspomnieć o nowym programie do zarządzania social mediami. Otóż jest to Stackposts i stanowi on ciekawą alternatywę dla znanych programów takich jak np. Buffer, SocialBee czy PromoRepublic. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że opłata jest jednorazowa. Nie musimy płacić nic za dodatkowe aktualizacje. Ponadto układ programu jest przejrzysty, posługiwanie się nim zaś – bardzo proste i przyjemne. Mamy bowiem do dyspozycji praktycznie wszystkie media społecznościowe! Co więcej program ten możemy zainstalować na swoim serwerze!