ShortPixel to wtyczka służąca do optymalizacji plików. Jest łatwa w użyciu, wszechstronna, pozwoli na zmniejszenie rozmiaru plików graficznych, jak i audio-video. Ta wtyczka to absolutne must have dla osób, które prowadzą strony internetowe. Niektóre branże szczególnie muszą zamieszczać dobrej jakości zdjęcia, aby nakłonić potencjalnych klientów do zakupu danego produktu.

Mniejsza waga zdjęć to szybsze ładowanie strony

Zarówno wielkość zdjęcia, jak i jego jakość wpływają na długość otwarcia strony. Ma to wyraźne przełożenie w branży marketingowej, gdyż na rynku jest duża konkurencja, zatem aby dotrzeć do potencjalnego klienta, nie tylko należy w asortymencie mieć, jak najlepsze produkty, ale również strona internetowa musi działać szybko, gdyż potencjalny klient nie ma czasu, ani ochoty na długie oczekiwanie, co może przełożyć się na rezygnację z danej usługi czy też produktu. Również, jak wiadomo, ludzie są wzrokowcami, stąd jak pokazują badania, wybierają „produkt po okładce”. Zatem strona internetowa musi zachęcić do wejścia, jak i bardzo szybko się załadować.

Kompresja zdjęć to oszczędność zasobów

Kompresja zdjęć ma wiele zalet, gdyż dokonuje optymalizacji strony pod względem graficznym, co po prostu oznacza, że jest ona przyjazna dla wyszukiwarki. Wpływa na pozycjonowanie strony. To także oszczędność na hostingu z powodu zmniejszenia zużycia transferu.

Zwiększenie rankingu SEO

ShortPixel zmniejsza wielkość danego obrazu, ale jego jakość nie ulega zmianie. Poprawia to wydajność witryny internetowej. Wszystko to przekłada się na szybkość strony internetowej. Jest w stanie zmniejszyć obrać nawet o 80% bez najmniejszej utraty jego jakości. Dodatkowo dzięki optymalizacji graficznej zmniejsza się wskaźnik porzuceń w Google Analytics, a co za tym idzie strona może budować coraz lepszą pozycję w wyszukiwarce.

Rodzaje kompresji i pakiety w ShortPixel

Do wyboru jest zarówno kompresja bezstratna, stratna, jak i najwyższej jakości kompresja glossy. W ramach bezstratnej kompresji obraz jest zmniejszany jednak ilość pikseli pozostaje bez zmian, w przeciwieństwie do kompresji stratnej, gdzie obraz jest tych samych rozmiarów, jednak niektóre piksele zostają zlikwidowane, a ich miejsce przejmują inne, co powoduje powstawanie artefaktów widocznych przy dużym powiększeniu. W ShortPixel jest to wykonane na tyle profesjonalnie, że trudno dostrzec piksele. Ta wtyczka WordPress daje możliwość darmowej kompresji nawet 100 plików graficznych miesięcznie.

Jaki jest koszt używania ShortPixel?

Nie trzeba wykupować płatnych pakietów, gdyż limit jest odnawialny. Otrzymuje się w ramach jego wykorzystania 25% rabat na płatne pakiety, spośród których można wybrać najmniejszy za 5$, gdzie optymalizować można do 5 tys. grafik. Największy pakiet za 30$ pozwala skompresować 55 tys. obrazów. Jeden klucz API umożliwia obsługę kilku stron internetowych. Ponadto również nie posiadający strony na platformie WordPress mogą użytkować narzędzie, jeśli korzystają z PHP. Kompresja, która odbywa się w chmurze, nie wpływa na szybkość serwera, a jej dokonywanie jest dziecinnie proste.