Firma, która chce osiągnąć sukces, niezależnie od tego, czy działa stacjonarnie czy online, musi mieć nowoczesną, funkcjonalną stronę internetową. Oczywiście w dzisiejszych czasach witryna firmowa nie służy wyłącznie, jako wizytówka. Owszem warto umieścić w niej informacje na temat działalności firmy czy oferty, nie mniej jednak stronę należy traktować jako narzędzie do pozyskiwania kontaktów.

Jak działa callback widget?

Strona internetowa, na którą trafia potencjalny klient powinna być w stanie przekonać do zakupu. Może pomóc w tym callback widget, czyli wtyczka, którą instaluje się na stronie internetowej. Najprościej tłumacząc jest to wyskakujące okienko z słuchawką oraz miejscem na umieszczenie numeru kontaktowego, na który oddzwoni doradca. Taka informacja najczęściej pojawia się, jak osoba odwiedzająca stronę jest w połowie jej przeglądania, albo decyduje się na jej zamknięcie. Usługa callback zwiększa szansę na zatrzymanie klienta na stronie oraz przekonanie go do pozostawienia kontaktu. W ten sposób możemy w bardzo szybki sposób zareagować na wyrażoną chęć zakupu kontaktując się z potencjalnym klientem. Jest to bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu można zatrzymać przy sobie naprawdę wiele osób.

Ułatw klientowi kontakt na różne sposoby

Klient wykazujący zainteresowanie ofertą, przeważnie sięga po telefon i dzwoni, aby omówić szczegóły. Jeżeli doradca akurat będzie zajęty i nie odbierze połączenia, klient najprawdopodobniej nie zdecyduje się na wykonanie kolejnego telefonu i skorzysta z usług konkurencji. Jeśli jednak damy mu do zrozumienia, że zależy nam na kontakcie i wykażemy inicjatywę, co umożliwia callback widget Novocall lub popularny w Polsce CallPage, wówczas jest szansa, że go nie stracimy.

Wysoki poziom obsługi klienta

Decydując się na instalację wtyczki Callback nie tylko można pozyskać więcej klientów, ale co więcej również poprawić jakość obsługi klienta oraz zbudować zaufanie i wiarygodność firmy. Bez wątpienia jest to bardzo dobre i dość niedrogie rozwiązanie, które warto wdrożyć w ramach strategii promocji.

Wybór dostawcy usługi callback nie jest prosty. Ja ze swojej strony mogę polecić 2 firmy, w tym Novocall oraz CallPage. Pierwszy z nich to pewna nowość, ale rozwija się w imponującym tempie. CallPage zaś to lider rynku. Warto sprawdzić oferty obu tych firm przed dokonaniem wyboru.