Temat kuponów rabatowych jest często poruszany przy okazji zakupów internetowych. To dzięki nim zresztą ta metoda promocji uzyskała tak dużą popularność i obecnie jest wykorzystywana przez wiele różnych sklepów. Sprawia to, że kody rabatowe są aktualnie najpopularniejszą i najczęściej wykorzystywaną ofertą w przypadku zakupów internetowych. Atrakcyjna zarówno dla sklepu, jak i klientów, jest niezwykle efektywna, przez co coraz więcej sklepów internetowych decyduje się na swoistą reklamę przy wykorzystaniu tego sposobu.

Gdzie szukać kodów rabatowych do sklepów internetowych?

Oprócz konkretnych stron, oferujących zakupy online, kupony rabatowe można znaleźć na specjalnie przeznaczonych do tego celu serwisach informacyjnych, które gromadzą i dostarczają odwiedzającym aktualne kody. Korzystanie z tego typu stron jest całkowicie darmowe, a z kuponów może skorzystać każdy, kto odwiedzi stronę. Znaleźć na nich możemy m.in. aktualne kody do sklepów odzieżowych, sklepów z tekstyliami domowymi czy drogerii. Zazwyczaj dostępnych jest od kilku do nawet kilkudziesięciu kodów, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie.

Promocje okolicznościowe, czy promocje stałe?

Oczywiście dla wielu sklepów wydarzenia okolicznościowe, takie jak np. Dzień Kobiet lub Dzień Matki czy nawet święta ustawowe są odpowiednią okazją, by wypuścić nowy kod rabatowy, więc w tych okresach powinniśmy szczególnie regularnie odwiedzać wspomniane serwisy, jako że szansa na skorzystanie z atrakcyjnych promocji jest jeszcze większa.

Rodzaje kuponów rabatowych

Najpopularniejsze kupony rabatowe to te, dzięki którym możemy uzyskać określony procent zniżki na cały asortyment sklepu. Zazwyczaj nie są to zbyt duże rabaty – do -20% na wszystkie produkty – jednak wciąż są one niezwykle atrakcyjne i wielu klientów chętnie z nich korzysta. Często dostępne są również nieco większe zniżki na dany produkt lub grupę produktów, popularne przede wszystkim w przypadku sklepów z wyposażeniem RTV i AGD bądź sklepów meblowych.

Cashback lub programy lojalnościowe

Nieco rzadziej możemy spotkać się z ofertą zwrotu, czyli tzw. cashbacku, z którego często korzystają operatorzy sieci telefonii komórkowej lub dostawcy internetu. Zwrot określonej kwoty jest możliwy podczas zawarcia umowy przez internet i tę promocję również traktuje się jako rodzaj kuponów rabatowych.

W jakich sklepach można skorzystać z kodów rabatowych?

W całej Polsce co najmniej kilkadziesiąt sklepów regularnie oferuje nowe kupony rabatowe. Jest to przede wszystkim Zalando, dające swoim klientom dostęp zarówno do kuponów ogólnodostępnych, jak i tych indywidualnych. Ponadto kody rabatowe wykorzystuje wiele innych sklepów odzieżowych, traktując je jako dodatek do popularnych promocji. Nieco rzadziej zniżki oferują drogerie i perfumerie, takie jak np. Douglas, wciąż jednak możemy się z nimi spotkać stosunkowo często, biorąc pod uwagę inne koncerny.

Kupony rabatowe w sklepach tradycyjnych

Internetowe promocje są niekiedy dostępne również w sklepach z artykułami RTV i AGD, choć z reguły nie są to procentowe zniżki na cały asortyment, ale określone rabaty w przypadku niektórych produktów. Wciąż są one jednak uznawane za kupony rabatowe i warto z nich skorzystać podczas zakupu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem z kuponami rabatowymi do sklepów online i narzędzi internetowych https://www.kupony.org