Wiele osób zastanawia się: co to jest VPN i czy potrzebuję go w swoim domu? Pod tajemniczym skrótem kryje się definicja, jaką jest Wirtualna Sieć Prywatna. To pewien tunel, przez który płynie sieć w ramach prywatnej relacji między klientami, a pośrednictwem. Dane są szyfrowane, co zapewnia dobrą jakość jak i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy nasze dane w internecie są bezpieczne?

Ta wirtualna sieć tworzy most pomiędzy użytkownikiem, a serwerem. Jako, że jest prywatna, musimy posiadać do niej dostęp, login i hasło. Dzięki temu nikt obcy nie będzie w stanie podejrzeć naszych ruchów w sieci. Bez obaw możemy korzystać z karty kredytowej, poczty elektronicznej czy wykonywać zakupy online. Serwer VPN chroni nasze dane, szyfrując je i zabezpieczając. Nie jesteśmy już narażeni na cyberatak, a naszym danym nie grozi absolutnie nic. Możemy korzystać z internetu w kawiarni, na lotnisku czy w hotelu, nie obawiając się o śledzenie czy dostęp do adresu IP – jest on zmieniany przez serwer VPN tak, aby potencjalny atak hakerski nie był możliwy, a nasz adres pozostawał nieznany.

Czym jest NordVPN i jak bardzo różni się od proxy?

O tym, jak bardzo NordVPN różni się od innych serwerów świadczy fakt, że ten pierwszy jest całkowicie prywatny. W wypadku tradycyjnego serwera nie mamy gwarancji, że nasze dane nie zostały wykradzione poprzez hakerów. NordVPN zapewnia nam bezpieczeństwo, a przesyłane pliki są dokładnie szyfrowane. W skrócie – nikt nie ma dostępu do tego, co robimy w internecie. Proxy działa nieco inaczej: tutaj ataki są jak najbardziej możliwe, przez co można wyśledzić nawet nasz aktualny adres.

Korzystanie z NordVPN

Coraz więcej osób zaczyna korzystać z VPN. Cenią sobie bezpieczeństwo, a liczba transakcji wykonywanych drogą internetową wzrasta każdego dnia. Warto więc zadbać o to, aby wszystko, co wykonujemy w sieci pozostawało chronione. Nasze dane muszą być bezpieczne: tylko w taki sposób unikniemy ataku ze strony cyberprzestępców. Kupon rabatowy, jaki oferuje nam NordVPN pozwoli nabyć produkt w jeszcze korzystniejszej cenie.